Kolarstwo - Turystyka - Rekreacja
© 1974 -2020 Klub Turystyki Kolarskiej "KTUKOL” - Głuchołazy
KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA Górami Euroregionu Pradziad
Z Głuchoołaz w Jeseniki 
2021 TURYSTYCZNIE I SPORTOWO - PIESZO LUB ROWEROWO www.ktukol.pl GÓRAMI POGRANICZA POLSKO - CZESKIEGO Góra Chrobrego Góra św.Anny Kopa Biskupia II EDYCJA SPECJALNA
Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy opublikujemy   na stronie organizatora : www.ktukol.pl
20 Kwietnia ZAPISY kolarstwo - turystyka rowerowa - nordic walking projekt : Eligiusz Jędrysek
Projekt    Górami    Pogranicza    Polsko    -    Czeskiego    skierowany    jest    do    miłośników    kolarstwa,    turystyki rowerowej   oraz   pieszej,   a   tym   samym   nie   ma   celu   współzawodnictwa   sportowego   .   Od   dnia   rejestracji poprzez    formularz    zgłoszeniowy    znajdujący    się    na    stronie    organizatora    i    wydruku    karty    kontrolnej      uczestnik sam wyznacza sobie termin wjazdu lub wejścia na wybrany przez siebie szczyt górski.  
Cudowne malownicze krajobrazy, górzyste tereny , liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe, przygraniczne położenie oraz bliskość pięknych Gór Jesenickich, tworzą znakomite warunki do wypoczynku i rekreacji. To wszystko tworzy klimat do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej po obu stronach granicy, indywidualne i rodzinnie. Medal odzwierciedla obecną trudną sytuację z jaką obecnie mierzy się cały Świat. Dlaczego ? .Dlatego że wszyscy tęsknimy za normalnością do tego co znamy i do czego byliśmy przyzwyczajeni. A medal będzie przypominał o tym że nic na tej ziemi nie jest pewne o czym wielu z nas zapomina, będzie także po latach pamiątką historyczną.
Góra Świętej Anny to najwyższe wzniesienie Wyżyny Śląskiej. Wzgórze zasłynęło jako miejsce kultu oraz punkt krwawych walk z czasów powstań śląskich. Dziś jest popularnym celem weekendowych wycieczek dla mieszkańców okolicznych miast.Na szczycie Góry św. Anny zbudowano w latach 80. XV wieku klasztor i kościół, który od XVIII wieku jest ważnym centrum pielgrzymkowym. W 2021 r. obchodzimy Rok Powstań Śląskich, a 100 lat temu rozpoczął się kilkudniowy bój o Górę św. Anny między powstańcami a niemieckim Selbstschutzem. Bitwa ta była największym starciem zbrojnym III Powstania Śląskiego i została upamiętniona na jednym z filarów Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie.Dla upamiętnienia tamtego wydarzenia prezentujemy medal upamiętniający powstańców  oraz bohaterów walk o polskość.
ORGANIZATOR - KONTAKT email : elekkontakt@interia.pl tel. + 48 500082086
* z uwagi na obostrzenia związne z COVID - 19, zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu realizacji zadania
* z uwagi na obostrzenia związne z COVID - 19, zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu realizacji zadania.
Foto : Robert Jamróz Photography Foto : Robert Jamróz Photography Foto : Eligiusz Jędrysek Biskupia Kopa/Góra Chrobrego
Pamiątkowe medale - 2021
Zdobycie minimum jednej góry : *Biskupia Kopa *Góra Chrobrego *Góra Świętej Anny w terminie od 01.05 do 30.09.2021 r.
POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE  EDYCJA SPECJALNA
PO WYBRANIU MINIMUM JEDNEGO CELU WYBIERZ  TERMIN I SPOSÓB ZDOBYCIA !!!
Zarejestruj się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie organizatora : www.ktukol.pl, Wydrukuj kartę kontrolną na której potwierdzisz „zdobycie” wybranej minimum jednej góry, Na karcie kontrolnej w schronisku należy pozyskać pieczątkę jako dowód wjazdu lub wejścia na szczyt górski . Za poświadczenia uważa się również fotografię uwidaczniającą ubiegającego się o medal w  charakterystycznym miejscu na zdobytym szczycie !!! Prześlij skan karty kontrolnej - zdjęcia z  informacją  o zdobyciu góry na pocztę organizatora e - mail : elekkontakt@interia.pl  ustal z organizatorem warunki odbioru pamiątkowego medalu np. przesyłka pocztowa lub odbiór osobisty w siedzibie KTK KTUKOL w Głuchołazach w ustalonym wcześniej terminie,przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.
Do czasu otwarcia granicy polsko - czeskiej, za potwierdzenie „zdobycia” Biskupiej Kopy uważa się wyłącznie pieczątkę na karcie kontrolnej ze schroniska lub zdjęcie na tle schroniska. Kolekcja medali limitowana Niepowtarzalne medale okolicznościowe Przepiękne widoki,urokliwe trasy turystyczne oraz pamiątka Góra Świętej Anny 100 - lecie III Powstania Śląskiego
MAPY
MAPA POGLĄDOWA
W RAMACH RAJDU MINIMUM 1 GÓRA DO ZDOBYCIA
Biskupia Kopa 890 m n.p.m.
POLSKA
CZECHY
Głuchołazy
POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE
Góra Chrobrego 543 m n.p.m.
Zachowaj wszelkie środki bezpieczeństwa !!! Przestrzegaj zarządzeń dotycząch walki z koronawirusem !!! czytaj regulamin …. Edycja specjalna  TRZYMAM DYSTANS !!! w trosce o siebie i innych SZLAKI TURYSTYCZNE PO POLSKIEJ STRONIE !!! SZLAKI TURYSTYCZNE TYLKO PO POLSKIEJ STRONIE !!!
Góra św.Anny 408 m n.p.m.
Zadanie realizujemy od 1 maja 2021 r. do 30.09.2021 r. lub do wyczerpania limitu pamiątkowych medali potwierdzających “zdobycie”  wybranej lub wybranych szczytów  górskich..
POKONUJEMY GRANICE - POZNAJEMY OKOLICE  20 kwietnia 2021 r.opublikujemy regulamin  oraz formularz zgłoszeniowy
ORGANIZATORZY - PARTNERZY ZADANIA :
PROJEKT  WSPIERA :
GŁUCHOŁAZY rok zał. 1974
GŁUCHOŁAZY
Warto wiedzieć !!!
100 medali na 100 - lecie wybuchu III Powstania Śląskiego
* seria limitowana
Zapowiedź !!!