Kolarstwo - Turystyka - Rekreacja
© 1974 -2016 Klub Turystyki Kolarskiej "KTUKOL” - Głuchołazy
1 2 3 4 5
strony relacje 2016
foto : Bogusław Monczyński Opublikowano: 13 stycznia 2016  admin. RELCJA : KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA 2016 Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy
KTK "Cyklista" w Kaliszu już po raz kolejny włączył się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem jednak na dwóch... nogach! Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy organizowany był we współpracy kaliskich "Cyklistów" z Klubem Biegowym "Kosynier" z Wrześni, który już od 6 lat organizuje w swoim mieście "24h Sztafetę Po Światełko Do Nieba". W kaliskim biegu udział wzięło ponad 40 osób, które wspólnie przebiegły łącznie ponad 310 km. Bieg miał bardzo luźny charakter – nie liczył się czas ani prędkość, a przebiegnięty dystans wynikał jedynie z chęci danego uczestnika. A te były bardzo różne i spowodowały, że różnica w liczbie kilometrów była bardzo wysoka – uczestnicy przebiegli od 2 do ponad 25 km! Wszystkich łączyła jednak wspólna idea – wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Biorąc pod wagę fakt, że pomysł na bieg był bardzo spontaniczny, a rozmowy na jego temat rozpoczęły się zaledwie 6 dni wcześniej, taka liczba uczestników bardzo pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zakupu pamiątkowych medali oraz wielkoorkiestrowych kubków, a każdemu, kto w wyznaczonym terminie dokonał rejestracji, przydzielono pamiątkowy numer startowy. W organizację rajdu włączył się również Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, który udostępnił biegaczom pomieszczenie, gdzie każdy chętny mógł się przebrać i ogrzać. Zważywszy na panującą na zewnątrz aurę, możliwość ta była bardzo przydatna. W biegu wzięli udział również członkowie KTK „KTUKOL” z Głuchołaz Antonina Bejnar przeszła Nordic walking 5 km i Bogusław Monczyński przebiegł 10km.
Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy